Багато з тих, кому, здавалося б, іноземні мови даються з легкістю, нарікають на невміння говорити на цій мові. Тобто, нездатність швидко зорієнтуватися, щоб сформулювати кілька фраз іноземною. І це – при достатній багаж теоретичних знань.
А все тому, що потрібна практика. Багато практики.
Ідеальний варіант – вивчення іноземної мови за кордоном. Занурення в мовне середовище дозволяє навчитися вільно розмовляти іноземною мовою, буквально за місяць-два. А для кого-то досить і меншої кількості часу.
Насправді, мало просто пожити якийсь час у тій країні, мову якої ви вивчаєте. Необхідно багато і з задоволенням спілкуватися з місцевим населенням.
Для того, щоб зануритися в середовище максимально глибоко, використовуйте всі можливості для розмов з місцевими жителями і зведіть до мінімуму спілкування зі своїми співвітчизниками.
Для цього, можна організувати свою поїздку таким чином, щоб вам волею-неволею довелося говорити чужою мовою. Наприклад, включіть в план подорожі якомога більше цікавих заходів, які будуть проводитися на іноземному. А прогулянки по чужій країні просто не беріть з собою карту, і вам доведеться постійно питати дорогу і уточнювати деталі у перехожих.
Не бійтеся помилитися. Головною проблемою на шляху до вільного спілкування іноземною мовою є страх бути смішним. Плюйте на часи, дієслова, відмінки і т. д., поки ви згадуйте, як правильно вимовити те чи інше вираження, момент буде упущений. Ставте перед собою мету не граматично правильно сформулювати вираз, а бути зрозумілим співрозмовником.
Що стосується варіантів того, як поїхати вчити іноземну мову за кордон, можна перелічити кілька основних способів:
Табір іноземних мов
Як зрозуміло вже з назви, в такому таборі вивчають ту або іншу мову, причому всі викладачі, як правило, є його носіями. Зазвичай, мовні табори працюють під час канікул.
Тривалість навчання у мовному таборі може бути різною. Зазвичай від 10 днів і більше.
Це дуже навіть непоганий варіант, особливо для дітей. Оскільки вдень йдуть заняття, а ввечері, наприклад, діти можуть спілкуватися між собою або брати участь у різних заходах на іноземній мові. Виходить гармонійне поєднання теорії і практики.
Головний мінус як дитячих мовних таборів, так і дорослих в тому, що співвітчизники зазвичай прагнуть триматися разом. Чому, весь ефект навчання серйозно страждає.
Вартість навчання у мовному таборі залежить від напрямку. У Чехії, наприклад, можна відправитися за ціною від 600 євро. Курс у британському мовному таборі тривалістю місяць обійдеться від 3000 фунтів. Квитки оплачуються окремо і не входять у вартість курсу.
Найвідоміші мовні табори:
Education First
Study Camp
Робота за кордоном
Це та сама програма роботи за кордоном для студентів, відома як Work&Travel. Ви можете почитати відгук про програму роботи в США.
Вивчення мови за програмою Work&Travel
Перевага такого варіанта в необхідності самостійного життя за кордоном, постійного спілкування з місцевими жителями. Так що, мова навчається досить швидко.
Мінус – потрібно буде працювати.
Вартість програми Work and Travel починається від 25000 руб., в залежності від обраного варіанту і напрямки. Плюс – доведеться самостійно сплатити авіаквитки і візу, якщо тільки ви не виберете пакет «все включено».
Волонтерські програми
Я вже писала про волонтерство в Індії окрему статтю. Насправді, волонтерські програми можна знайти, мабуть, у будь-якому куточку планети. Різної тривалості і різного напрямку діяльності.
Ви повинні розуміти, що вам не слід розраховувати за зарплату, як наприклад, у попередньому варіанті. Але більшість організацій все ж надають волонтерам житло та харчування.
Всі витрати на авіаквитки, візи і т. д. волонтер оплачує самостійно.
Серед переваг такого варіанту вивчення іноземної мови за кордоном можна відзначити можливість вибору програми по своїй спеціальності. Крім того, вам доведеться спілкуватися з людьми з різних країн світу, що цікаво саме по собі.
Мінус – потрібно працювати, та ще й безкоштовно.
Каучсерфінг
Про сайти, які об’єднують каучсерферів я вже писала. Читати статтю.
Суть в тому, що в рамках своєї подорожі ви не зупиняєтеся в готелі, а у жителя того міста, куди ви підете. Як правило, безкоштовно, або через їжу.
Деякі з учасників соціальних мереж каучсерферів не надають своє житло, але пропонують показати місто, провести екскурсію. І, зрозуміло, все безкоштовно і рідною мовою приймаючої сторони.
Плюси – ви заощадите на подорожі, оскільки вам доведеться заплатити тільки за квитки.
Мінус – ви повинні розуміти, що будете так чи інакше залежатиме від розпорядку дня приймаючої сторони.
Якщо у вас є що додати, сміливо висловлюйте свої ідеї в коментарях.