Аварія на канатній дорозі на Ай-Петрі нагадала мені наше знайомство з цією визначною пам’яткою Ялти.
Не можу навіть уявити, що відчували пасажири вагончиків «канатки», чиє подорож на Ай-Петрі закінчилося настільки несподівано і сумно. І залишається тільки радіти, що ніхто не постраждав (крім хіба що психіки).
Мені пощастило покататися на канатній дорозі в Ялті, тієї самої, що веде на Ай-Петрі, в 2011 році. Ми їхали в Ялту, розраховуючи на це задоволення, хоча я дико боюся висоти.
Натрапили ми на нижню станцію канатної дороги випадково. Нишпорили в її пошуках по околицях Ялти, плутаючись у покажчиках, бо крім «канатки» на Ай-Петрі є в Ялті ще один фунікулер, але скромніше за розмірами і висотою.
Випадкові перехожі з місцевих підказали нам шлях, тицьнувши пальцем кудись на стежку, що йде в буйні зарості. Довірившись місцевим на свій страх і ризик, ми пішли по цій стежці, яка на перевірку виявилася і не стежкою, а розмитою канавкою для дощової води. Але вона привела нас прямо до канатній дорозі Місхор-Ай-Петрі.
Коштувало це задоволення 50 гривень за дорослої людини. Оскільки це був травень-місяць, людей практично не було. Нас набралося у вагончику людина 10 – не більше.
Сказати, що було страшно – нічого не сказати. Ті, хто не боїться висоти, насолоджувалися відкривається видами. Мені було дуже не по собі. Особливо, коли вагончик підходить ближче до самої гори і починає підійматися вгору практично паралельно схилу.
Повз проїжджає вагон
Назад ми спускалися вже по серпантину, про що сильно пошкодували. Якщо вас заколисує, не варто навіть потикатися на дорогу з Ай-Петрі до Ялти, витримати цю тортури черепашачою швидкістю і мільйоном плавних поворотів просто неможливо. Краще і назад спуститися за допомогою канатної дороги.
Після аварії канатної дороги на Ай-Петрі 11 серпня, кажуть, що її роботу призупинять приблизно на тиждень. Щоб все відремонтувати, підкрутити і ще раз перевірити.
Якщо хтось ще не читав про події на Ай-Петрі — два вагончики канатної дороги зупинилися. Один — на висоті 50 метрів, другий — на висоті 140 метрів. Це сталося о 15.30, все 76 пасажирів вагончиків «канатки» були евакуйовані тільки до 00.30.
Так що ті, хто зараз перебуває на відпочинку в Криму і ще не встиг покататися на канатній дорозі, звичайно, багато втратять для скарбнички своїх вражень.
Вид з вагона при підйомі на Ай-Петрі
Можна звичайно покататися на малій канатній дорозі Ялти. Її нижня станція знаходиться поруч з готелем Таврида, верхня – на Дарсане. Її довжина всього 600 м., а час у дорозі становить 12 хвилин.
Якщо ви ще тільки збираєтеся на відпочинок, варто почитати про те, який курорт вибрати в Криму. Ну а якщо ви до того ж плануєте зупинитися в приватному секторі, раджу ознайомитися зі статтею про шахраїв Криму.