Смужка суші довжиною майже 40 км і шириною трохи 5 км — це острів Джарыглач, він має статус Національного парку.
Відпочинок на острові Джарилгач можливий двома шляхами — вбрід від селища Лазурне, або на катері з міста Скадовськ. На швидкісній човні подорож займе 7 хвилин. Вона сподобається шукачів адреналіну, адже на повній швидкості катер буквально встає дибки, і подорожуючим не раз доведеться спробувати на смак морської води.
Здавалося б, це природне чудо світу — острів Джарилгач — повинен зустріти нас відлюдькуватим, непримітним берегом.
Але ні! Підпливаючи до острова, вже здалеку можна розрізнити затишні будиночки під очеретяними дахами, накриття від сонця, мальовничо розташувалися на березі і нагадують тропічні курорти. Виявляється, тут є цілком комфортний пляж з плетеними роздягальнями, навісами, тапчанами.
А приїхали на острів Джарыглач за відпочинком кілька днів можуть зняти невеликий літній будиночок на березі. В ньому може розміститися три людини; літній душ та всі зручності знаходяться на вулиці. Обіди можна замовляти в кафе.
Якщо причалити до острова з боку Джарылгачской коси, то можна легко перейти від затоки до відкритого моря, перетинаючи косу поперек, тобто подолавши 50-100 метрів. Цікаво, що температура води в морі може бути вище, ніж в затоці. При цьому на морі можуть бушувати великі хвилі, а в затоці — повний штиль.
Острів Джарыглач заселений тваринами. Раніше тут жили верблюди, у радянський час сюди завезли благородних оленів, муфлонів і вони відчувають тут себе досить комфортно. Якщо пощастить, ви побачите плямисті спинки тварин, швидко зникають в чагарнику, як тільки тварини побачать людини.
Тварини на острові Джарилгач
Найцікавіше місце на острові — маяки. Їх на Джарилгач — два. Старий — заржавілий велетень викликає повагу і цікавість, але вивчати його можна тільки зовні, тому що на вході знаходиться застереження — напис «двері заварено». Новий маяк — білявий, ошатний красень, контрастує зі старим і служить мореплавцям.
Маяк на Джарылгаче
У маяків багато відпочиваючих, які на день залишають галасливі пляжі Скадовська і відпочивають на безлюдному узбережжі острова. Увечері їх забирає пароплав.
У Джарылгачском затоці хороші умови для розвитку морських водоростей. Під час шторму на березі накопичуються величезні кучугури з водоростями, які прибирають граблями. Однак такі тимчасові незручності компенсуються тим, що повітря на узбережжі надзвичайно насичений йодом, володіє цілющими властивостями. Враховуючи достатньо мілке море, курорти Скадовськ і Блакитне ідеально підходять для дитячого оздоровлення. Тому не дарма берег забудований таборами і санаторіями.
Одним з кращих таборів Херсонщини і, як стверджує його керівництво, всій Україні є «Аврора». Табір існує з радянських часів, але в ньому проведена повна реконструкція, побудований відкритий басейн з морською водою, сучасні спортивні майданчики. Основна увага приділяється фізичному та творчому розвитку дитини.